Jak chronić dane osobowe

Jak chronić dane osobowe

Rodo jak chronić dane

Ochronie danych osobowych w firmie podlegają nie tylko papierowe ale również elektroniczne zbiory danych. Najważniejsze pytanie jakie powinieneś sobie zadać to jak chronisz swoje dane przed nie autoryzowanym dostępem. Najczęściej wykonujemy kopie zapasową danych i to jest prawidłowe działanie. Najczęściej w firmach bywa tak, że kopie wykonywane są na drugiej partycji dysku. To już zaczyna być problem. Kradzież komputera wiąże się z kradzieżą również kopii danych.

Inny przykład utraty danych to nie kradzież fizyczna urządzenia a zainfekowanie systemu oprogramowaniem typu VIRUS. Może się okazać, że stracimy wszystkie dane na dysku komputera łącznie z kopiami zapasowymi.

Powyższe dwa przypadki dotyczą sytuacji w której kopie robimy na drugiej partycji dysku. Co by się stało gdybyśmy zamontowali dodatkowy dysk. Oczywiście bezpieczeństwo wzrasta ale bardzo nie znacznie bo wyeliminowaliśmy tylko przypadek uszkodzenia dysku. Kradzież i VIRUS nadal nam zagrażają.

Kolejnym typowym rozwianiem jest wykonywanie kopii na dysku zewnętrznym. W tym przypadku bezpieczeństwo wzrasta częściowo eliminujemy kradzież fizyczną. Dużo lepiej rozwiązujemy problem zainfekowania kopii zapasowej.

Najlepsze rozwiązanie

Dedykowana pamięć zewnętrzna Typu NAS. Serwer plików, który umożliwia tworzenie nam automatycznych kopii zapasowych na zawnętrznym urządzeniu. Urządzenia najczęściej wpięte są do sieci firmowej dzięki temu wszyscy autoryzowani pracownicy mają dostęp do danych jakie potrzebują do pracy. Po za typowym zabezpieczeniem danych mamy możliwość dać dostęp pracownikom spoza sieci firmowej. Najlepiej przez szyfrowany bezpieczny tulel VPN.

W ofercie posiadamy rozwiązania firmy QNAP światowego lidera w dziedzinie pamięci masowch.

1427 Comments

SERWIS CANAL+ WARSZAWA

Profesjonalni monterzy oraz instalatorzy dekoderów Canal+ oferują szybki i fachowy w zakresie montażu anten satelitarnych wszystkich operatorów telewizji cayfrowej w domach jednorodzinnych oraz blokach mieszklanych na terenie Warszawy oraz województwa mazowieckiego

MONTAŻ ANTEN SATELITARNYCH

Kiedyś nie było tak dobrych mierników sygnału ani złączy kompresyjnych odpornych na wodę, kable koncentryczne dobrej jakości były ciężko dostępne, teraz to się zmieniło ponieważ mamy dużo hurtowni teletechnicznych w których możemy kupić wszystkie elementy niezbędne do montażu anteny satelitarnej. W warszawie autoryzowani instalatorzy Canal+ jadąc do klienta mają w autach wszystko co potrzeba żeby wykonać dowolną usługę serwisową lub monterską. Mimo dużej inflacji ceny też bardzo nie wzrosły i nadal są bardzo przystępne dla większości abonentów telewizji cyfrowej. Warto korzystać z wiedzy dobrych fachowców z dużym doświadczeniem zawodowym.

Ilość głosów: 163 | Ocena: 4.8